Asansör Nedir Nasıl Çalışır, Asansör Çeşitleri Nelerdir – Asansör Bakım Firmaları Ankara Güvenilir Asansör Servisi

Anıl® Asansör, Yürüyen Merdiven, Yürüyen YolHaberlerAsansör Nedir Nasıl Çalışır, Asansör Çeşitleri Nelerdir – Asansör Bakım Firmaları Ankara Güvenilir Asansör Servisi

Asansör Nedir?

Asansör dikey olarak tasarlanan insan veya yük taşımada kullanılan bir makine (araç) türüdür. Dünyada kullanılmakta olan en güvenilir seyahat aracıdır. Özellikle kalabalık şehirlerde sıkça kullanılan ve birçok farklı kullanım alanına sahiptir. Asansörler günümüzde konutlarımızda, alışveriş merkezlerinde, iş merkezlerinde, otellerde, hastanelerde, insan taşıma amaçlı. Büyük çok katlı depo alanlarında, madenlerde yük taşıma amaçlı olarak tesis edilen ve insan hayatını kolaylaştıran yararlı bir makine (araç) tır. Yüksek katlı binalarda kişilerin katlar arası kolay dolaşımını sağlayan sıkça kullanılan asansörler belirli bir dönemden sonra çok katlı binaların olmazsa olmazı olmuştur.

Özellikle sanayi sektörünün hızlı ilerlemesi adına asansörün büyük bir katkısı bulunmaktadır. 19. yüzyılın başı itibarı ile hayatımıza giren asansörler ilk olarak maden ocaklarında kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle madenden çıkarılan ağır maddelerin taşınma güçlüğü için kullanılan asansörler, maden ve benzeri sektörlerin hızlıca gelişmesine büyük bir katkı sağlamıştır.