Yük Asansörü Hakkında

Bir yük asansörü , yerine yolcuların daha mal taşımak için tasarlanmış bir asansör olduğunu söyleyebiliriz.

Yük Asansörleri Kullanım Alanları

Yük asansörleri genellikle araçta, yolcuların kullanımının yasak olduğu yazılı bir bildirimde bulunmalarına rağmen bazı yük asansörleri göze çarpmayan bir yükselticinin kullanımıyla çift kullanım sağlar.

Yük Asansörleri Özellikleri

Yük asansörleri tipik olarak daha büyüktür ve genellikle 2.300 ila 4.500 kilogram kapasiteye sahip bir yolcu asansöründen daha ağır yükler taşıyabilir . Yük asansörleri elle çalıştırılan kapılara sahip olabilir ve yükleme ve boşaltma sırasında hasar görmemesi için genellikle sağlam iç kaplama kabinine sahip olabilir. Her ne kadar hidrolik yük asansörleri mevcut olsa da, çekiş asansörleri yük kaldırma çalışmaları için daha enerji verimlidir. Bu asansörler, ağır yüklerin zorluklarına dayanacak şekilde özel olarak inşa edilmiştir.

Yük Asansörünün Tasarım ve Projelendirilmesi

Makine-motor, kapı, kabin, hidrolik ünite gibi parçalar; ağır yüklerin taşınmasına uygun ve yüksek performanslı yük asansörlerinin ortaya çıkması adına seçilir. Yük asansörü tasarlanıp projelendirilirken pek çok detayın üzerinde durulması gerekmektedir. Binanın kullanım amacı, tipi, bina trafik hesabı gibi pek çok teknik incelemelerin sonunda yük asansörü seçimi yapılacaktır. Fakat genel olarak 630 kg ve 22.000 kg arasındaki yük taşıma kapasitesinde asansörler seçilebilecektir. Seyir hızları ise 0,25 m/s ile 2,0 m/s arasında değişiklik gösterecektir. Bu asansörler ile alakalı bilgi sahibi olmayan kişiler, http://www.anilasansor.com içerisinde isteklerini yerine getirebilecek tarzdaki asansörleri inceleyebilirler. Sonrasında da buradaki yük asansörleri içerisinden kendilerine en uygun olanları seçip kullanabilirler.

Yük Asansörünün Boyutları

Yük asansörleri tipik olarak daha büyüktür ve genellikle 2.300 ila 4.500 kilogram kapasiteye sahip bir yolcu asansöründen daha ağır yükler taşıyabilir . Yük asansörleri elle çalıştırılan kapılara sahip olabilir ve yükleme ve boşaltma sırasında hasar görmemesi için genellikle sağlam iç kaplama kabinine sahip olabilir. Her ne kadar hidrolik yük asansörleri mevcut olsa da, çekiş asansörleri yük kaldırma çalışmaları için daha enerji verimlidir. Bu asansörler, ağır yüklerin zorluklarına dayanacak şekilde özel olarak inşa edilmiştir. Yürüyen Merdiven ve Yürüyen Yol yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Ankara Asansör, ankara asansör firmaları, Ankara Yük Asansörü, ankara yük asansörü tamiri, Asansör, niğde asansör firmaları, Türkiye Asansör Firmaları, yük asansörü, Yük Asansörü Ankara, Yük Asansörü Tamiri, yük asansörü tamiri ankara

Ankara Asansör, ankara asansör firmaları, Ankara Yük Asansörleri, ankara yük asansörünün tamiri, Asansör, niğde asansör firmaları, Türkiye Asansör Firmaları, yük asansörü,  Yük Asansörü Tamiri, yük asansörü tamiri ankara

Son Yazılar