Yürüyen Merdiven Sistemleri

Anıl® AsansörYürüyen Merdiven Sistemleri

Yürüyen Merdiven Hakkında

Merdivenler yürüyorsa biz keyfimize bakalım

Yürüyen merdivenlerde modern çağın en güzel icatlarından. Siz bekliyorsunuz merdiven sizi istediğiniz yere çıkarıyor. Kısmi olarak biraz asansör mantığında olsa da gelin bu konuyu en iyi bilenlerden İstanbul Teknik’ten Erdem Hocamızın sözlerine bakalım, oradan öğrenelim.

-İnsan trafiğinin olduğu her yerde var artık

Yürüyen Merdivenler Nerede Kullanılır?

 

“Yürüyen merdivenler, yük asansörü, yürüyen yol ve asansör gibi günümüzde insan trafiğinin bulunduğu iş merkezleri, büyük mağazalar, süper marketler, demiryolu istasyonları, havaalanları, okullar, hastaneler, fabrikalar, oteller, restoranlar ve dik eğimli tepeler vs. gibi yerlerde insan naklinin sürekli ve güvenli olarak sağlanması için yaygın olarak kullanılmaktadır. Büyük toplulukların belli sürelerde ulaşımının sağlanması gereken tiyatro, spor merkezi, sergi sarayları gibi yapılarda yürüyen merdivenlerin etkin olarak kullanıldığı yerler arasında sayılabilir. Ayrıca büyük sergi saraylarında, havaalanlarında vs. yürüyen merdivenlerin özel bir hali olan yürüyen bantlar da kullanılmaktadır. Mimari ve kullanım amacına göre basamaksız, spiral, özürlüler ve tekerlekli sandalye kullananlar için ise özel tasarımlı yürüyen merdivenler, yolcunun hareketini destekleyen ve maksimum güvenlik sağlayan bir sistem olarak, günümüzde başarı ile insanların hizmetine sunulmuştur.

Yürüyen Merdiven Nelerden Oluşur?

Yürüyen merdivenler devamlı yürüyen yönlendirici konveyörler olarak en etkili şekilde kullanılmaktadır. Bir yürüyen merdiven veya bandın yapısı üst kısım, alt kısım ve orta kısım olarak üç ana bölümden oluşur.

Bir kattan diğer bir kata yolcuları yukarı veya aşağı yönde taşıyan, hareketli basamaklardan oluşmuş eğimli bir konveyör sistemidir.

Nerelerde kullanılıyor?

Büyük alışveriş dükkanları, tren ve metro istasyonları, havalimanları gibi insan trafik akışının yoğun olduğu yerlerde, yolcu taşımak maksadı ile yaygın kullanılırlar. Tesis edilecek yerin özelliğine ve insan trafik akışının yoğunluğuna göre, binaların içinde katlar arasında veya metro istasyonlarında olduğu gibi tünel tipinde yürüyen merdiven uygulamaları vardır.

-Verimli bir icat

Gereken alanlarda doğru olarak kullanıldıklarında yürüyen merdivenlerin çok verimli oldukları görülür. Yürüyen merdivenler bina girişlerine insanların kolaylıkla görebilecekleri yerlere yerleştirilmelidir. Yürüyen merdivenin bina içindeki konumu çekici olmalı ve girişleri insan yoğunluğunun fazla olduğu kısımlarda olmalıdır.          Bir bina içindeki insanları istenildiği gibi yönlendirmek için en iyi sistemlerden biri de yürüyen merdivenlerdir. Alışveriş merkezi sahipleri bunu çok iyi bilmektedir, en gözde dükkanlar yürüyen merdivenlerin giriş ve çıkış bölgelerinde yer almaktadır. Yürüyen merdiven sayesinde binaların üst katları ve bodrum katları daha çekici hale gelmektedir. Yürüyen merdivenler ticari binalarda rağbet nedeni ile kar oranını arttırmaktadır. Ayrıca yürüyen merdivenler çeşitli kuruluşlara ait binalarda hizmet performansını arttırmaktadır.            Yürüyen merdivenler, günümüzde yoğun insan kitle ve trafiğinin bulunduğu  iş merkezleri, büyük mağazalar, süper marketler, demiryolu istasyonları, havaalanları, okullar, hastaneler, fabrikalar, oteller, restoranlar ve dik eğimli tepeler vs. gibi yerlerde insan naklinin sürekli ve güvenli olarak sağlanması için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Yürüyen Merdiven Montaj Firması, Ankara Yürüyen Merdiven, Yürüyen Merdivenci, Yürüyen merdiven tamiri, Yürüyen Merdiven Bakımcı Firması,Yürüyen Merdiven

Yürüyen Merdiven Montaj Firması, Ankara Yürüyen Merdiven, Yürüyen Merdivenci, Yürüyen merdiven tamiri, Yürüyen Merdiven Bakımcı Firması,Yürüyen Merdiven