Yürüyen Merdiven

Anıl® AsansörYürüyen Merdiven

Yürüyen merdiven, metro terminalleri, hava alanları ve büyük alışveriş merkezlerinde sıklıkla kullanılan yük taşıma araçlarıdır. Yürüyen merdivenler sayesinde katlar arası iniş çıkış işlemleri kolaylaşmıştır.

Yürüyen Merdiven Nedir?

Yürüyen merdivenler, basamakları kesintisiz olarak dönen bir mekanizmaya bağlı elektrikle çalışan sürekli dönen bir sistemidir. Uzunluğu, genişliği, hızı  ile çeşitlilik arz eden bu teknoloji harikası ürünler bulunduğu mekana değer katmaktadır. Yürüyen merdivenler binanın mimari yapısına göre 30 ve 35 derece acılarla çalışmaktadır. 30 derecenin altına inilmesi halinde merdiven basamaklarının çalışması mümkün olamayacağı gibi 35 derecenin üstüne çıkılması halinde üzerinde durulmakta güçlük çekilip yolcuların hayati tehlike arz eder duruma gelecektir.

Yürüyen Merdivenlerin Kullanım Yerleri Nelerdir?

Yürüyen merdivenler biraz maliyetli bir ürün olması sebebiyle genellikle ticari maksatlı inşa edilen mekanlarda tesis edilmektedir.  Yürüyen merdivenler, alışveriş merkezleri, plazalar, otobüs terminalleri, metro durakları, iş merkezleri, yaya üst geçitleri ve plazalarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Yürüyen Merdivenler Seçimi Nasıl Olmalı?

Yürüyen merdivenlerin uzunlukları binanın mimari yapısına göre farklılıklar arz etmektedir.  Bu sebeple proje aşamasında mutlak surette yürüyen merdivenleri üreten firmalar ile irtibata geçilmeli. Merdiven seçimi bulunduğu mekânın yolcu sayısı ve trafik hesabına göre seçimi yapılması esastır.

Yürüyen,Merdiven,Montaj,Bakım,Firması