Özel Tasarım Asansörler

Anıl® AsansörÖzel Tasarım Asansörler

Asansör Hakkında

Asansörler, hayatımızın vazgeçilmez ulaşım araçları desek yeridir. Düşünebiliyor musunuz? Asansörsüz hayat asla düşünülemez. Yürüyen merdiven ve yürüyen yolsuz da dahi…  Çünkü modern yaşam bize yüksek binalarda oturmayı zorunlu kıldı, bu durumda herkes 1 ve ikinci katlarda elbette oturmuyor, üst katlarda oturanları düşünebiliyor musunuz? Artık asansörler hayatımızın bir yaşam alanı. Ama tabi ki her zaman bakımlı olmaları kaydı şartıyla.

Asansör Çeşitleri

Gelin isterseniz bakalım asansörler Tüm Asansörcüler Sanayi ve İş İnsanları Derneğinin tarifiyle nasıl araçlardır, birlikte bakalım.

Elektrikli asansörler: Makine dairesindeki tahrik motorunun kumanda panosundan aldığı komut vasıtasıyla harekete geçip, kabini istenilen yöne hareket ettirmesi yoluyla çalışır.

Kabin, karşı ağırlıkla müşterek çalışır. Aralarındaki çelik halatın tahrik kasnağı ile sürtünmesinden kaynaklanan bir hareket vasıtasıyla yukarı aşağı hareket ederler. Kabin ve karşı ağırlık birbirleri ile yaklaşık eşit ağırlıktadırlar. Bu sebeple enerjiden tasarruf edilmiş olmaktadır. Bu tür tahrik makinelerine sürtünme tahrikli asansörler denir. Ayrıca Halat veya zincirin tahrik kasnağı üzerine sarılması ile çalışan asansörlerde mevcuttur. Bu şekilde çalışan asansörlere de tamburlu asansörler denir.

Asansör Sınıfları

Asansörler taşıma kapasitesine göre türlere ayrılır.

Konutlarda kullanılan asansörler; 100, 180, 240, 320, 400, 630, 1000 kilogram olmak 7 türe ayrılır.

Konut dışı yerlerde kullanılan asansörler; 630, 800, 1000, 1200, 1600 kilogram olmak üzere 5 türe ayrılır.

Sağlık tesislerinde kullanılan asansörler; 1600, 2000, 2500 kilogram olmak üzere 3 türe ayrılır.

Hızlarına göre

Asansörler hızlarına göre 0,63 m/sn, 1 m/sn, 1,6 m/sn, 2,5 m/sn ve 2,5 m/sn’ nin üzerindeki hızlar olmak üzere 5 çeşittir. Bunlara bağlı olarak asansörlerin kabin, makine dairesi ve kuyu boşluğu ebatları da değişiklik arz etmektedir. Yine bunlara ek olarak asansörler hızlarına göre değişik güçte motor ve fren sistemi kullanmaktadır.

Regülatör düzeneği asansörün halatlarının kopması durumunda devreye girip kabini frenleyen bir emniyet tertibatıdır.

Özel Tasarım Asansörler

Anıl Asansör istek ve ihtiyaçlarınıza göre asansör tasarımı, üretim ve montajını yapmaktadır. Yüksek tavanı ve tek parça doğal granit taş malzemeleri ile daha ferah ve geniş iç mekan sağlar. İster özel projeleriniz için, ister katalog tasarımınız için özel kabin tasarım hizmetimiz de mevcuttur.  Müşterilerimize tasarım özgürlüğü sunarak, projelerin konseptlerine uygun, özgün asansörlerle donatılmalarını sağlıyoruz. Kabinler, geniş malzeme, aksesuar ve aydınlatma opsiyonlarıyla, arzu edildiği şekilde tasarlanıp üretilmektedir. Zengin kataloğumuzla; tavan, kapı, duvar, zemin gibi ana unsurların yanı sıra butonların bulunduğu paneller, göstergeler gibi en ince detaylara kadar birçok alternatif seçenek sunmaktayız.

Özel Tasarım Asansörler in Özellikleri

  • Gelişmiş elektronik aşırı yük koruma sistemi asansörlerin daha uzun ömürlü olmasını sağlar.
  • Tam yük sınırını aşmayarak asansör kendini zorlamaz, güvenilir şekilde seyrederek asansör tam kat hizasında durur.
  • Boy fotosel teknolojisi sayesinde güvenliği en üst seviyeye taşır, istenmeyen kazalara yol açmaz.
  • Bilgisayarlı LCD ekranı ve sesli navigasyon sayesinde asansör yolculuğunuz keyifli hale dönüşür.

Anıl Asansör Kabinleri, CNC tezgahlarında hatasız üretilir. Sessiz ve uzun ömürlüdür. Led aydınlatma sistemleri ile lambalar uzun ömürlü olup, size elektrik tasarrufu sağlar. En rahat kullanım kolaylığını sağlayan tam boy kabin butonuna sahiptir.

Değişik renklerde lamine cam modelleri ile şık tasarımlar, kuyuda saklı kalmaya gerek kalmadan çalışan panoramik kabin ve hijyenik kullanımı ile desenli-satine paslanmaz kabinler, ekonomik çözümler sunan esb boya seçeneklerine sahiptir. Bina mimarisine katkı sağlayan asansörü tasarım şah eseri olarak olarak kullanmaya imkan veren en uygun ve akılcı çözümler sunmaktayız.

Özel Tasarım Asansörlerimiz Mimariye bağlı değişebilen kapı ölçütleri ve standart dışı özel tasarım butonları sayesinde kullanımı kolay ve anlaşılır kat göstergelerine sahiptir.

özel tasarım asansör,asansör,ankara asansör,asansör bakımı,asansör montajı,asansör avan projesi,asansör çizimi