Engelli Platformları

ENGELLİ ASANSÖRLERİ

Engelli asansörleri merdiven çıkamayan ya da yürüyemeyen kişiler için bir kot farkından diğerine ilerleyebilmek adına yapılmış asansörlerdir.

 

ENGELLİ ASANSÖRLERİNİN KULLANIM YERLERİAnkara Asansör, ankara asansör firmaları, Ankara engelli asansörü firmaları, Asansör, engelli asansörü firmaları ankara, engelli asansörü firmaları niğde, koltuk tipi engelli asansörleri, niğde asansör firmaları, platform tip merdiven asansörleri, Türkiye Asansör Firmaları,engelli platformları

Engelli platformları sayesinde insanlar kimseye ihtiyaç duymadan bir kattan diğer bir kata kolaylıkla ilerleyebilmektedirler ve kullanımları oldukça yangındır. Engelli platformları ev içinde, kamusal alanlarda, asansör kurulumunun uygun olmadığı yerlerde, bina girişlerinde kullanılabilirler. Engelli asansörleri 3 (üç) değişik tasarımdan oluşmaktadırlar;

ENGELLİ ASANSÖRÜ ÇEŞİTLERİ

1.Platform tipi engelli asansörleri; Bu asansörler tekerlekli sandalye ile kullanılan asansörlerdir.
2. Koltuk tipi engelli asansörleri; Evin veya kullanılacak olan alanın fiziksel özellikleri göz önünde bulundurularak düz merdivenler ile döner tip merdivenler için tasarlanmış asansörlerdir.
3. Körüklü engelli asansörü; Bu tip asansörler genellikle az basamaklı (3 veya 4 basamaklı) yerlerde kullanılmaktadırlar.
Engelli asansörlerinin birçok avantajı da bulunmaktadır. Kumandaları sayesinde uzaktan kontrolü mümkündür ve göstergeleri mevcuttur. Elektrik kesintisinde bataryaları sayesinde kullanılabilirler. Ayrıca hızlı kurulumu sayesinde kullanıma çabuk açılırlar.

 

Son Yazılar