Asansör Montajı

Asansör Montajı

 

Anıl Asansör, asansör montajı hizmetleri konusunda 30 yıllık deneyimiyle sektöründe öncü firmalardan biridir. 1988 yılında kurulmuş olan ANIL ASANSÖR LTD. ŞTİ. yenilikçi vizyonu ve taşıdığı misyon ile her zaman çalışmalarını bu paralelde geliştirerek performans seviyesini kısa süre içerisinde yükselterek asansör sektöründe önemli bir yere gelmiştir. Referanslarıyla verdiği kalite güvencesini, satış sonrası teknik desteği, birincil hizmetleri ve garanti şartlarıyla her zaman bir adım önde olmayı başarmıştır. Montaj ekibi, alanında uzman deneyimli mühendis ve teknikerlerden oluşmaktadır.

Profesyonel servis ekibimiz asansör montajı çalışmalarını müşterilerinin istekleri doğrultusunda en iyi şekilde projelendirir, asansör montaj sürecini projeye uygun olarak bitirir ve asansör montaj teslimini yapması için asansörü son kontrolünü yapmak için test ekibimize teslim eder.

Asansör montajı işleminde son kontrolü yapan ekibimiz asansörün projeye uygun olup olmadığını kontrol edip, asansörü eksiksiz bir şekilde müşterimize teslim eder. Tüm bu süreçte önceliğimiz, %100 müşteri memnuniyeti, teslim ettiğimiz asansörlerin güvenliği ve rahatlığıdır.

 

ASANSÖR MONTAJ İŞLEMLERİNDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

İlk olarak, montaj işlemleri sırasında herhangi bir iş kazasının, olası bir can ve mal kaybının olmaması için tüm kurulum aşamalarında iş güvenliği kuralları uygulanmalı, tüm tedbirler alınmalıdır. İSG koruma ve müdahale araçları uygun ve çalışır şekilde hazır bulundurulmalıdır. Bundan sonraki montaj adımları ve bu adımlarda dikkat edilecek bazı hususları sırasıyla aşağıdaki gibi özetleyebiliriz:

Montaj Ön Hazırlık İşlemleri

 • Montaj için gerekli aksesuar, makine ve donanımların çalışıp çalışmadığı kontrol edilir.
 • Proje teknik dökümanlarına göre gelen malzemelerin varlılığı ve yeterliliği denetlenir, sayısal kontrolü ve hasar kontrolü gözle yapılır.
 • Kuyu dibinde ıslaklık, nem olup olmadığı ve kuyu altının boş olup olmadığı kontrol edilir.
 • Elektrik tesisatı kontrolü yapılır, İSG kurallarına ve teknik dokümanlara göre ana besleme hattının varlığı kontrol edilir.
 • İSG kurallarına göre kuyu içi iskelenin sağlamlığı kontrol edilir.
 • İskele konumunun teknik şartnamelere göre yapılacak asansör ölçülerini etkileyip etkilemediği kontrol edilir.
 • Çalışma mesafesinin yeterliliği  gözle veya çlçü cihazlarıyla kontrol edilir.
  asansör,asansör montajı,ankara asansör,asansör bakımı

  asansör,asansör montajı,ankara asansör,asansör bakımı