Asansör Montajı

Anıl® AsansörAsansör Montajı

Asansör bakım onarım çalışması kadar asansör montajı ve kurulum işlemleri de son derece önemli bir konudur. Asansörlerin montaj ve bakım yönetmeliği çerçevesinde asansörlerin teknik mühendis ve teknisyen kadrosunca yönetmelik çerçevesinde monte işlemini kapsamaktadır.

Asansörler kullanıldıkları alanın mahiyetine bağlı olarak;

 • planlama
 • fizibilite
 • güvenlik
 • inşa

süreçlerinden oluşmaktadır. Bakım onarım ve montaj çalışması birbiriyle bütünlük arz eden bir konudur.

Asansör Montajı Nedir?

Asansörün türü fark etmeksizin asansörün hazır hale getirilmesi sürecidir.  Bu süreç  asansör montajı ray montajı, kat kapılarının monte edilmesi, asansör tahrik sistemi montajı, kabin ve karşı ağırlığın kontrol edilmesi, regülatör montajı, kumanda sistemi montajı ve kuyu dibi elemanlarının montajı olmak üzere 7 aşamadan oluşmaktadır.

Asansör bakım ve montajında görevli kurumsal firmanın ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi sertifikasına sahip olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra asansör montajı sürecinde Avrupa Birliği kalite standartlarında olması CE tescilli olması firma seçiminde dikkat edilecek kriterleri oluşturur.

 • Belediyenin aldığı imar planına yönelik olarak planlama yapılması gerekir.
 • elektrik otomasyonu, kolon hattı projesi, kuyu aydınlatması, makine dairesi aydınlatması gibi planlamalar yapılmalıdır.
 • asansör avan projesi planlaması yapılmalıdır.

Asansör bakımı gibi asansör montajı sürecinde yer verdiğimiz tüm bu kriterlerin de gerçekten de öne çıktığını muhakkak dile getirmemiz gerekiyor.

Asansör montaj ve onarım çalışması sürecinde yer verilen tüm bu kriterleri değerlendirirsek son derece profesyonel ve teknik olanaklar dahilinde bakım onarım çalışmasının ortaya konacağını ortaya koymuş oluruz.

Asansör Türüne Bağlı Fizibilite Çalışması

İnşa çalışması sürecine ilişkin olarak kuyunun tespiti, makine dairesinin belirlenmesi gibi süreçler de asansör montajı çalışmaları safhasını oluşturmaya devam etmektedir.

 • 800 x 2000 ebatlarında kapı dairesi uygulaması
 • asansör boşluklarına U profillerinin uygulaması
 • kuyu dibinin 150 cm minimum standartta uygulaması
 • makine dairesi tavan yüksekliği minimum 200 cm uygulaması
 • kuyu dibinin izolasyonu çalışması
 • kuyu dibinin bariyer çalışmaları

gibi fizibilite sürecine ilişkin olarak montaj ve kurulum sürecine ilişkin tüm detayların da ele alınması gerekmektedir.

Asansör bakım onarım ve kurulum çalışmalarının tümünde gerçekten de somut sonuçlardan yararlanmak son derece esaslı bir noktayı oluşturmaktadır. Son derece profesyonel bakış açısına sahip olmaya devam eden anlayışa dayanarak gerek fizibilite sürecinde gerekse montaj sürecinde asansörün türüne göre bir çalışmaya yer verileceğini kesinlikle dikkate almak gerekmektedir.

Asansör Montajı Nasıl Yapılır?

Asansörün ne tür bir alana inşa edilmesinde mimar, mühendis ve tekniker kadrosunun deneyimli oluşu da gerçekten de son derece önemli bir konuyu ortaya koymaktadır. Çünkü beklentileri tümden karşılayacak somut veriler ışığında çalışma ortaya konduğu zaman asansör çalışmasında en ideal verim alınmış olacaktır.

Asansör kurulum ve montaj çalışmalarında güvenliğin en üst seviyeye çıkarılması gerçekten de son derece önemli bir konuyu meydana getirmektedir. Ayrıca asansör montajı çalışması sürecine ilişkin olarak inşa çalışmasında da;

 • kuyuda tek kafes bölme mekanizmasının oluşturulması
 • kuyu dibi temizliği
 • kuyu badanasının yapılması
 • kuyu kalıplarının kesilmesi
 • yerleşim planı dahilinde kuyu iskeletlerinin yerleştirilmesi
 • kuyu dibi 220 volt priz yapılması
 • makine dairesinin boyama ve badanama işlemi
 • makine dairesinin havalandırma sisteminin yapılması
 • makine dairesine demirden 60 x 60 cm ebatlarında pencere açılması
 • makine dairesi enerji hattının oluşturulması

Asansör montajı çalışmasında yer alması gereken kriterleri bir arada tutmaktadır. Bu sıralanan durumlar dahilinde asansör kurulumu ve montajı çalışmasında herhangi bir sorunla kesinlikle karşılaşılmayacaktır.

Güvenlik aşamasında ise elektrik otomasyonunun yeni güvenlik çözümlerine dayanarak oluşturularak enerji naklinin bu doğrultuda sağlanması önemlidir. Güvenlik birimi olarak inşa sürecinde 7/24 güvenlik kameraları ve personelleriyle asansör inşa alanının sürekli denetim altında tutulması gerçekten de son derece önemli bir kriteri meydana getirmektedir. Asansör montaj & kurulum çalışmaları kapsamında yer verdiğimiz tüm bu süreçlere dayanarak herhangi bir problemle karşılaşılmadan en iyi olanaklarda asansör montajının meydana getirilmesi mümkün olacaktır.

Asansör Montajında Firma Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Asansör kurulum ve montaj işlemi sürecinde firma seçiminde dikkat etmeniz gereken kriterleri açıklayarak asansör montajı çalışmasına yer vermemiz gerekiyor:

 • Firmanın ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sertifikasına sahip olması
 • CE tescilli olması
 • Kurumsal referanslara sahip olması

mutlaka üzerinde hassasiyetle durulması gereken ölçütler arasında yer almaktadır.

Asansör kurulum, bakım ve onarım çalışmalarına yönelik üzerinde durduğumuz tüm bu kriterleri ele alırsak gerçekten de fark yaratan niteliklerde etkin çözüme yer verdiğimizi dile getirmemiz gerekmektedir. Kalite standartlarının altında bir firma güven vermeyeceği gibi asansörün ihtiyaçları karşılamada da yetersiz kalacağı anlamı çıkacaktır.

Kurumsal referanslardan aldığımız güçle asansör montajı konusunda size destek veriyoruz. Kalite standartlarımızı her zaman yukarılara taşımayı vaat eden anlayışa sahibiz. Müşterimizin beklentilerini karşılayan anlayıştan kesinlikle taviz vermeden tamamıyla yenilikçi hareket ederek en iyi çözümleri sunuyoruz.

Asansör bakım onarım ve montaj – kurulum çalışmasında müşterimizin dünden bugüne değin sunmaya devam ettiği çözümleri bir arada tutarak daima müşteri odaklı çalışma anlayışı çerçevesinde hizmet verilmektedir.

Firma olarak CE kalite sertifikasıyla tescillenerek her zaman asansör bakımında olduğu gibi kurulum & montaj çalışmasında da en iyiyi ortaya koyuyoruz. 7/24 hizmet anlayışıyla uzman ekip kadromuzla çalışmamıza aralıksız devam ediyoruz. Firmamız uzman teknik kadrosundan aldığı güçle montaj & kurulum çözümlerini sizlere sunmaktadır. Yenilikçi anlayıştan kesinlikle taviz vermeden hareket ederek beklentilerinizi tümüyle karşılayacak eşsiz olanakları bir arada tutmaktadır.

Sosyal medya kanallarımız aracılığıyla bu zamana dek yapmış olduğumuz kurumsal çalışmaları yakından inceleyebilirsiniz. Whatsapp destek hattımızdan bizimle irtibata 7/24 her zaman geçebilme imkanı bulabilirsiniz. Alanında uzman mimar, mühendis ve tekniker kadrosuyla en iyi montaj çalışmasını meydana getirmek adına büyük bir hızla hizmetlerimiz sizlerle buluşturulmakta ve de her halükarda yenilikler ortaya konmaktadır.

Müşteri odaklı çalışma anlayışından ödün vermeden hareket etmeyi sürdüren firma anlayışı doğrultusunda gerçekten de en iyi koşullarda hizmeti sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Sizler de hemen firmamızla anında irtibata geçerek kısa süre içerisinde tüm hizmetlerden ivedilikle yararlanma ayrıcalığını elde etmiş olacaksınız. Bu sayede 24 saat 7 gün anlayış çerçevesinde yer verdiğimiz asansör kurulum, bakım ve montaj çalışmasını sizlerle her an buluşturmuş olacağız.