Asansör Bakımı

Asansör Bakımı Hakkında

“Asansör bakımı sizi yormaz ama bakımsız asansör hem maddi hem manevi sizi perişan eder”
Asansör bakımı neden önemli gelin size anlatayım. Apartmanın sekizinci katında oturuyorum. Müteahhit birkaç kat daha çıksa arza değecekmiş elimiz. Allah’tan sekizde kesmiş. Sekiz diyorum da ne var bunda demeyin, bizim katlar bir tuhaf, merdivenle çıkın sanırsınız 22. Katta oturuyorum.
Eskiden öyle miydi ya en kral apartman 3 katlıydı. Asansöre ne hacet hoop yukardasın hopp aşağıda. Hadi benim 8. Kata hooop yapında göreyim. Menüsküs olur ameliyat olursunuz maazallah.
“Asansörün kıymeti çalışırken değil çalışmazken bilinir” diye bir atasözü var mıdır bilmem. Yoksa da lütfen litaratüre girsin bundan sonra çok gerekli olarak da işaretlensin. Sözü anonim olarak armağan ediyorum.
Çünkü geçen gün içinde geçirdiğim 32 dakika beni nice edebiyat eserlerine gark etti. Ne makaleler, ne şiirler yazdım korkudan. Hepsi de ölüm üzerine desem  yanıltmam sizi. Gerçekten çok korktum, geçtikçe azalan oksijen içeride daha da daralmama neden oldu. Neden kaldım ben, niye kaldım asansör bakımını es geçen yönetimin işgüzarlığından.

Asansör Bakımı Neden Önemlidir?

Neden yaptırmıyorsunuz kardeşim bu asansörün bakımını. Aidat almaya gelince hızlı trene binmiş hızında geliyorsunuz, bakım / onarım işlerinde kağnı gibisiniz.
Asansör bakımı önemli okuyucularım çünkü bakımı yapılmayan asansör her zaman sizi yarı yolda bırakmaz, zemine kadar hızla indirebilir de.
Allah muhafaza kim ister boşluğa düşmeyi.
O yüzden sık sık kontrol edin, yöneticinize, apartman görevlinize sorun, soruşturun “asansörün periyodik bakımları “ ne zaman yapılmış onları denetleyin. Saldım çayıra yapıyorlarsa hiç kusura bakmayın mevlam sizi kayırmayabilir.

Bu işler artık zor da değil nice asansör bakım ustaları bir telefon kadar size uzak. Gelsinler baksınlar. Halatlara baksınlar, kabine, askıya baksınlar ama mutlaka onlar baksın. Çünkü asansör demeyin varlığı bakımsızken dert, yokluğunu anlatmaya gerek yok.
Arabanıza baktırıyorsunuz, kendinize bakıyorsunuz ya asansöre inanın bence en öncesi asansör bakımı. Düşünsenize benim her gün Everest yüksekliğinde evime inip çıktığımı zaten zayıfım, 40 kiloya düşerim, ayaklarıma kara sular iner.

Asansör Bakım Firmaları

O yüzden ne dedik, bakımlı asansör, bakımlı otomobil gibidir sizi hiç yarı yolda bırakmaz. Zorluğu da yok. Anıl  Ankara Asansör, Yürüyen Merdiven, Yürüyen Yol  bakım ustalarımız kısa sürede gelip, kısa süreli kontrollerle gerekli tertibatlarını alıp check up yapıyorlar. Sonrası sağlıklı bir asansör.

Elektrik gitmelerine karşı benim bir tavsiyem de asansör bakımı yanında bir jenaratördür. Çünkü dediğim gibi asansör bakımlı da olsa enerji olmayınca hareket edemez. Klorofobisi olanlar için bu hiç de iyi bir şey değil. Mutlaka enerji beslemesi yapılmalı. Hasta olur, yaşlı olur, çocuk olur tedbiri almak lazım.

Tedbir demişken lütfen asansör kabinlerine kapı korumalığını da ihmal etmeyin. Çoluk çocuk elini kolunu sıkıştırmasın.
Ez cümle, asansör bakımı sizi yormaz ama bakımsız asansör hem maddi hem manevi sizi perişan eder. Lütfen bakımı ihmal etmeyin

Asansör Bakımı, Asansör Bakımcı Firma, Asansörcü, Asansör Tamircisi, Asansör Periyodik Bakım, Bakımcı Firma,Asansör Bakımı

ANIL ASANSÖR KİMDİR?

niğde asansör,makine daireli asansör,ankara asansör montajcı firma,ankara asansör bakımı,asansörcü,asansör montaj firması,asansör,asansör tamircisi ankara,asansör bakımı,ankara asansör firmaları,ankara asansör,ankara asansör servisi,asansör montajı,asansör standartları,sedye asansörü,yük asansörü,panoramik asansör,makine dairesiz asansör,paket asansör,asansör revizyonu,insan asansörü,özürlü asansörü,asansör revizyon,engelli asansörü,asansör firması ANIL ASANSÖR 1988 yılında kurulmuştur. yenilikçi vizyonu ve taşıdığı misyon ile her zaman çalışmalarını bu paralelde geliştirerek performans seviyesini kısa süre içerisinde yükselterek asansör sektöründe önemli bir yere gelmiştir.

Firmamız 1990 yılında Türk Standartları Enstitüsü kurumunda TSE belgesi alarak TSE belgeli asansörler tesis etmeye başlamıştır. Ayrıca; 2003 yılında da ISO 9001:2000 Kalite Yönetimi çerçevesinde Kalite Yönetimi Sistemini hayata geçirip ve CE işaretlemesi Modül H belgesini alarak Avrupa güvenlik normlarına uygun asansör imalatı ve montajı yapmaya başlamıştır.

Ülkemiz genelinde 5000’e yakın asansöre imza atan firmamız sizden almış olduğu güven ve destekle, hızla artış gösteren büyüme grafiği ile inandığı yolda devam etmektedir.

 

Asansör Bakımı, Asansör Bakımcı Firma, Asansörcü, Asansör Tamircisi, Asansör Periyodik Bakım, Bakımcı Firma,Asansör Bakımı,Ankara Asansör, ankara asansör firmaları, Ankara engelli asansörü firmaları, Asansör, engelli asansörü firmaları ankara, engelli asansörü firmaları niğde, koltuk tipi engelli asansörleri, niğde asansör firmaları, platform tip merdiven asansörleri, Türkiye Asansör Firmaları,engelli platformları,niğde asansör,makine daireli asansör,ankara asansör montajcı firma,ankara asansör bakımı,asansörcü,asansör montaj firması,asansör,asansör tamircisi ankara,asansör bakımı,ankara asansör firmaları,ankara asansör,ankara asansör servisi,asansör montajı,asansör standartları,sedye asansörü,yük asansörü,panoramik asansör,makine dairesiz asansör,paket asansör,asansör revizyonu,insan asansörü,özürlü asansörü,asansör revizyon,engelli asansörü,

Son Yazılar