Ankara Asansör Bakımı

Ankara Asansör Bakımı Firması Size Nasıl Yardımcı Olur?

Asansörler, uzun süre kullanılan ve periyodik bakıma ihtiyaç duyan ürünlerdir. Bu nedenden ötürü asansör bakımlarının işinin ehli bir personel tarafından yapılması gerekmekte. Asansör bakımının esasları asansör Yönetmeliğine uygun olarak tanımlanmıştır. Bu yönetmelik, asansör kazalarının önlenmesi ve can ve mal kaybı gibi üzücü olayların önüne geçmeyi amaçlamaktadır. Firmamızın uzun yıllara dayanan tecrübesi sayesinde asansör bakımlarında çalışmalarını özenle yürütmektedir. Montajını yaptığımız asansörlerin periyodik bakımlarını, diğer asansörlerin bakımını yapıyoruz. Garanti süresi boyunca bakım, asansörü kuran firma tarafından yapılmalıdır. 1 yıl boyunca bizden satın almış olduğunuz asansörün bakımlarından firmamız sorumludur. Bir yıllık sürenin ardından bakım periyotları belirlenir ve yeniden sözleşme yapılır. İlk yıl verdiğimiz hizmet ücretsizdir. Sonraki yıllar için aylık ve yıllık hizmet ücretleri uygulanmaktadır. Ankara asansör bakımı için uygun fiyatlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için bizi arayabilirsiniz. Her asansörün mutlaka bakıma ihtiyacı vardır. Düzenli olarak yapılan bakımlar ile asansör uzun yıllar güvenle kullanılabilir.

Ankara Asansör Bakımı Sırasında Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Ankara Asansör bakımı belli aralıklar ile yapılan işlemleri içerir. Makine dairesinin temizlenmesi bu işlemlerin başlangıcıdır. Bu işlem her ay düzenli olarak tekrarlanmalıdır. Kabinin ve motorun temizlenmesi ise başka bir bakım işlemidir. Bu işlem sırasında, ekipmanın lastikleri de kontrol edilir ve gerekirse yağlanır. Servis ekibimiz tüm detayları dikkatlice kontrol eder ve gerekli önlemleri alır. Ankarada asansör bakımında gerek apartman dairelerinde, gerekse işyerlerinde asansörlerin tüm bakımları uzman ekip tarafından yapılmaktadır. Asansör bakımı sırasında gerçekleştirilen diğer bir işlem, yatakların yağ ve yağlama seviyelerinin kontrol edilmesidir. Gerekirse yağ doldurulur ve temizlenir. Motor kontaktörleri kontrol edilir ve temizlenir ve sürecin bir sonraki aşaması başlar. Asansörün iç kısımları çalıştırıldıktan sonra kontrol paneli de kontrol edilir ve temizlenir. Arızalı bir parça var ise onarılır. Asansörün kalibrasyonunun yapılması çok önemlidir.

Yerli Asansör Firmaları

Bu nedenle, motor freni ayarı doğru şekilde yapılmalıdır. Asansörün güvenli kullanımı için gerekli ayarlar yapılarak asansör freni düzeltilmelidir. Asansörü kullanan herkes için önemli olan kapılar da ayarlanmalıdır. Bu ayarlar, ankara asansör bakımının ana aşamalarından bazılarıdır. Kapı menteşeleri, kilitler ve kapı kapakları da izlenir. Otomatik kapıların ve kapı eşiklerinin zemininin temizlenmesi de gereklidir. Asansör kabininin üst ve altının temizlenmesi, asansörün düzgün ve güvenli bakımı için gereklidir. Kabin içindeki alarm ve durdurma düğmelerinin çalıştığını doğrulayın. Herhangi bir arıza varsa Yerli Asansör  firmaları tarafından onarılması gerekir. Bu butonların asansör ile ilgili bir problem olduğunda ve asansörde iken çalışması çok önemlidir. Asansör bakımı sırasında bu özel detaylara dikkat ederek siz ve sevdiklerinizin güvenliğini sağlıyoruz. Zamanında ve eksiksiz hizmet, güvenli taşımayı garanti eder. Ankara Asansör Bakım Hizmetlerimiz ile aylık ve yıllık asansör bakımlarını gerçekleştiriyoruz.

 

Asansör Bakım Ankara

En iyi sonuç için asansör bakımı doğru eleman ile doğru ekipmanın birleşimi ile yapılmalıdır. Şirketimizdeki tüm servis personelimiz işlerinde uzman kişiler arasından seçilmektedir. Asansör bakımı en yüksek kalitede yağ ve servis araçları kullanılarak yapılır. Bir asansörün en önemli parçalarından biri destek kablolarıdır. Bu kordonlar delik boyunca kontrol edilmelidir. Bu çelik halatlar zamanla deforme olabilir. Aşınmış parçalar onarılmalı veya onarılamayan kablolar değiştirilmelidir. Halatların ciddi şekilde hasar gördüğü durumlarda halatlar değiştirilene kadar asansör durdurulur. Asansörün kırmızı etiketi vardır. Ankara asansör bakımı sırasında elemanlarımız tespit ettiği aksaklıklara göre asansör etiketleri yapıştırırlar. Bu etiketler çok önemlidir. Yeşil etiket sorun yaratmayan asansörler için kullanılır. Bu asansörler güvenle kullanılabilir. Kırmızı uyarı etiketli asansörlerin kullanılması çok tehlikelidir. Bu asansör etiketlerinin tümü, asansör uyarı etiketleri olarak adlandırılır. Etiket cinsine göre gerekli bakım ve onarımlar yapıldıktan sonra asansör kullanıma açılır.

Asansör bakımında önemli adımlardan biri, alarm sistemlerinin çalışıp çalışmadığını kontrol etmektir. Asansör kazalarında iletişim ve acil durum sistemlerinin önemi yadsınamaz. Bu sebeple yolcu bölmesindeki acil durum sistemleri bakım sırasında kontrol edilir ve gerekirse onarılır. Kat ve kabin için talimatlar da kontrol edilir, aksi takdirde yenisi takılarak bakım tamamlanır. Ankara asansör bakımı şirketi olarak eksiksiz ve kaliteli hizmeti ile sizin hizmetinizdeyiz.

Asansör Bakımı Hataları

Ankara asansör bakımında yapılan en büyük ve en yaygın hata, düzenli bakım yapılmamasıdır. Bunu yapmak için firmamızla iletişime geçebilir ve gerekli hizmet planını oluşturabilirsiniz. Ekibimiz gerekli tarihleri ​​gözlemler ve bakımdan önce sizi bilgilendirir. Uygun fiyatlarımız hakkında bilgi almak için bizi arayın. En kısa sürede keşif için gelen ekiplerimiz, varsa hem bakım hem de arıza için alınacak aksiyonları belirler. Doğru ve zamanında bakım ile asansör daha uzun süre çalıştırılabilir. Asansörlerin doğru ve zamanında bakımı, yük taşımacılığı ve insan taşımacılığı için güvenli hale gelir. Ankara asansör bakımı için en çok tercih edilen şirketler arasında olmamızın en büyük nedeni yaptığımız tüm işlerde müşterilerimize güven sağlamamızdır.

Müşteri memnuniyetine büyük önem veren firmamız sizlere yardımcı olmak için her zaman çalışmaya hazırdır. Asansörün işlerinde tecrübeli olmayan ekipler tarafından bakımı ciddi arızalara neden olacaktır. Ayrıca, yanlış kullanılan yağ ve diğer parçalar, asansörün geri döndürülemez aşınmasına neden olabilir. Hem evde hem de işyerinde saygın ve saygın asansör bakım şirketleriyle çalışın. Eğitimli personelimiz ve kaliteli hizmetimiz bakımı kolaylaştırır. Uygun fiyat ve kaliteli hizmetin adresi olarak size bir telefon kadar yakınız.

Panaromik asansör tipleri genel olarak görsel amaçlı bir çok farklı mekan tasarımda kullanılabilmektedir. Bu tarz asansörlerin yan ve arka kısımları camdan üretilmektedir. Camlarla kaplı olan asansörler genel olarak çelik kaplı asansörlere göre daha görkemli ve rahattır.