Monthly Archives: Mayıs 2018

Asansör

Asansör, yükleri ya da insanların içerisinde yer alabileceği bir kabini bulunan, yatay ya da dikey şeklinde kılavuz yayların arasında belirli duraklara yük ya da insan taşıyan ve elektrik ile çalışmakta olan araçtır. Elektrikli bir araç olan asansörler yükleri veya insanları herhangi bir yapının bir katından diğer bir katına çıkartıp indirmeye yaramaktadır. Elisha Graves Otis tarafından bulunmuş olan asansörler ilk önce Avrupa’da, daha sonrasında ise bütün dünyada oldukça yaygın şekilde kullanılmıştır. 19. yüzyılda maden ocakları ve fabrikalarda başta kömür olmak üzere gerekli olan maddelerin taşınmasında kullanılan yük asansörleri buhar gücü ile çalışmaktaydı. Buhar makinesi tamburu döndürüyor, asansörlerin kabinini çekmekte ola halat ise makaralı balık oltalarında olduğu gibi tamburu üzerine sarılıyordu.

Asansör Tarihçesi

1870 ila 1900 yılları arasında ise çoğunluk olarak hidrolik asansör sistemleri tercih edildi. Var olan bu sistem içerisinde yarı kısmı yapının en üst katından yere kadar inerken diğer bir yarısı da temelin altında toprağa gömülü olan çelikten yapılma silindir; asansörlerin boşluğunu oluşturmaktaydı. Asansörün kabini ise silindirin içerisinde aşağı yukarı hareket etmekte ola sağlam çelik piston üzerine oturtulmuştu. Bu silindire basınçlı suyun pompalanması sonrasında aşağıya inmekteydi. 1890 sonrasında elektrik motorlarının yaygınlaşması ile beraber hidrolik asansörler yerini elektrikli asansörlere bıraktı. Şimdilerde kullanılmakta olan asansörlerin tamamı elektrikli olarak kullanılmaktadır.

Asansörün Kullanım Yerleri

Şimdilerde asansörler başta iş hanları ve alışveriş merkezleri olmak üzere birçok farklı yerde birden çok şekilde kullanılmaktadır. Öyle ki artık yalnızca çok katlı binalarda değil aynı zamanda tren istasyonları, tiyatrolar, sahneler ve gemilerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Asansör makine motoru, asansörlerin fren sistemleri, asansörlerin kumanda sistemleri, asansörlerin tahrik sistemleri, asansörlerin kapıları, asansör kabini, zemin asansör hız kontrolleri, elektrikli asansör butonları, asansör kaplamaları, acil yardım düzeneği, asansör küpeşteleri, acil ışıklandırma, asansör tavanları, mekanik bir arızanın oluşması durumunda kullanılabilecek olan karşılıklı asansörün haberleşme sistemleri ve yedek güç kaynakları genel olarak asansörü oluşturmakta olan parçalar olarak bilinmektedir. Bu parçaların fiyatları asansör firmaları tarafından belirlendiği için her firmanın asansör fiyatları birbirinden farklı olabilmektedir.

Günümüzde kullanılmakta olan elektrikli asansör çeşitlerinde askı halatlarının bir ucunda asansör kabini bulunurken diğer ucunda ise kabinin ağırlığını dengeleyecek olan ağırlık bağlanmaktadır. Askı halatlarından her bir tanesi asansörün boşluğunun tepesine yerleştirilmiş olan kasnak ya da makaranın üzerindeki ayrı bir yive oturtulmaktadır. Elektrik motoru ile çalışmakta olan makara döndükçe halatlar hareket etmektedir. Yapılacak olan bu hareket işlemi ile beraber asansörler belirlenmiş olan bir yöne doğru hareket ederler. Karşı ağırlık ise zıt yönde hareket etmektedir. Şimdilerde birçok farklı asansör tipi bulunmaktadır. İnsanlar bunlar arasından kendi isteklerini en iyi şekilde ortaya koyabilecek olan asansör çeşitlerini inceleyerek bunlar arasından seçimlerini yapabilirler.

Asansör Gelişimi

1870-1900 arasında Ağırlıklı olarak kullanılan hidrolik asansörler. Bu sistemde, yapının yarısı üst kattan toprağa aşağıya, yerin diğer yarısı çelik asansörün temelinin altındaki silindirik bir şaft oluşturdu. Asansörlerin kabini ayrıca, bu silindir içinde yukarı ve aşağı hareket eden çok güçlü bir çelik piston üzerine monte edildi. Basınç silindire pompalandığında azaldı. Elektrikli motorlar, 1890’dan sonra elektrikli asansörlerle değiştirildi. Günümüzde kullanılan hemen hemen tüm asansörler elektriklidir.

Yük Asansörü Ankara

Yük Asansörü

Gelişmekte olan teknoloji ile beraber yük asansörü ankarada ve türkiyenin diğer şehirlerinde de artık geçmiş dönemlerin aksine yapılmaktadır. İşlemlerde en önemli olan şeylerin başında mümkün olan en kısa zamanda en yüksek performansların elde edilmesi gelmekte. Çünkü aksi durumda ne kadar dikkatli bir şekilde çalışmalar yapılırsa yapılsın fark etmez, işlemler istenildiği gibi sonuçlanmamış olacaktır. Böylesi durumların önüne geçmek adına birçok kişinin dikkat etmekte oldukları şeylerin başında ise teknolojiyi istenildiği gibi kullanmak gelmekte. Ağır yüklerin bir yerden taşınması her zaman zordur. Öyle ki bunu insan gücü ile yapmak çoğu zaman imkansız bir hale gelmektedir. Fakat geçmiş dönemlerden itibaren yük asansörü ankara ile beraber artık bu konuda insanların işleri daha öncesinde olmadığı kadar kolay bir hale gelmiş durumda.

Yük Asansöründe Taşıma

Normalde asansörler ile insanlar ve yükler sorunsuzca taşınabilmektedir. Ancak bazı yüklerin klasik tarzdaki asansörler ile taşınması mümkün olmamaktadır. Özellikle de inşaat gibi sektörlerde taşınması gerekmekte olan yükler için özel asansörlerin kullanılması gerekmektedir. Aksi durumda ortaya oldukça farklı sonuçlar çıkacaktır. Yapılacak olan araştırmalar sonrasında da görülebileceği üzere yük asansörü ankara yolcu asansörlerindeki kapasiteden çok daha büyük ve ağrı hacimlerdeki yüklerin dikey bir şekilde taşınmasına olanak sağlamaktadır. Bilindik tarzdaki asansörlerin aksine hazırlanmakta olan yük asansörlerindeki temel amaç yüklerin doğru şekilde taşınmasıdır. Bundan dolayı özel olarak planlar dahilinde hazırlanırlar.

Şimdilerde yük asansörü ankara konusunda araştırmalar yapmakta olan insanların büyük bir kısmının karşılarına onlarca farklı tarzda asansör çeşitleri çıkmaktadır. Dolayısıyla işletmelerin bu aşamada dikkat etmeleri gereken en önemli şeylerin başında yük asansörünü hangi amaç ile kullanmak istediklerine karar vermek olmalı. Geçmiş dönemlerde yalnızca klasik tarzdaki yük asansörleri kullanılıyor olsa da şimdilerde pek çok farklı tarzda yük asansörü işletmelerin kullanımına sunulmuş durumda. Dolayısıyla başarılı sonuçlar elde etmek ve doğru şekilde asansörleri kullanmak isteyen işletmelerin araştırmalarını mümkün olan en iyi şekilde yapmaları çok büyük bir öneme sahip olacak. Genel itibari ile bakıldığı zaman da görülebileceği üzere yük asansörlerinin en büyük özelliklerinin başında, oldukça yavaş bir hız ile hareket etmesi gelmekte.

ankara asansör bakım firmaları, ankara asansör,asansör, asansör bakım firmaları,asansör bakımı,niğde asansör firmaları,yük asansörü ankara

ankara asansör bakım firmaları, ankara asansör,asansör, asansör bakım firmaları,asansör bakımı,niğde asansör firmaları,yük asansörü ankara

Bunun en büyük sebebi ise yük asansörünün yükleri taşıması esnasında oluşabilecek olan zararların önüne geçilmesidir. Bununla beraber yüklerin asansöre bindirilmesi sonrasında taşıma işlemlerinde yüklerin kabine zarar vermesini engellemek adına da asansörlerin kabinlerinin içerisinde koruma malzemeleri oldukça dayanıklı ve sert materyallerden seçilmektedir. Birçok insan yük asansörleri ile insanların yolculuk etmesinin sakıncalı olmadığını düşünebilirler. Fakat güvenlik açısından yük asansörleri sadece yüklerin taşınması adına kullanılmalıdır. İnsanların bu asansörleri kullanması güvenlik açısından sakıncalı olacağı için hangi sektörde kullanılırsa kullanılsın asansörler sadece amaçlarına uygun şekilde tercih edilmelidir. Böylece sorun çıkmadan yük asansörlerini kullanmak mümkün olacak ve işler de oldukça kolay şekilde yerine getirilmiş olacaktır.

Hidrolik Yük Asansörü

Hidrolik Yük Asansörü Hakkında

Hidrolik yük asansörü de oldukça uzun süredir kullanılmakta olan asansör türleri arasında kendine yer bulmaya devam ediyor. Asansörler söz konusu olduğu zaman insanların büyük bir kısmının aklına öncelikli olarak gelen şeylerden bir tanesi, asansörlerin yalnızca insan taşıma konusunda işe yaradığı oluyordu. Ancak çok eski zamanlardan itibaren asansörler yük taşıma adına oldukça etkili bir şekilde kullanılmaktaydı. Şimdilerde de bu etki hiçbir şekilde azalmadan kullanılmaya devam etmekte.  Genel itibari ile depo, otopark, fabrika gibi yerlerde ağır eşyaların bir yerlere çıkartılıp indirilmesi oldukça büyük sorun teşkil edebilmektedir. Bunların insan gücü ile gerçekleştirilmesi çok zorlu bir süreç olacaktır. Böylesi durumlarda ise devreye hidrolik yük asansörleri girmektedir.

Prensip olarak tarihi oldukça eskilere dayanan hidrolik yük asansörü içerisinde geçmiş dönemlerde sıvı kullanılmış olsa da daha sonrasında yağ kullanılmaya başlamıştır. Seyir mesafesinin fazla olmadığı orta yükseklikteki binalarda tercih edilmekte ve birbirinden farklı çözümleri ortaya koyması ile büyük bir sıklıkla kullanılmaya devam etmektedir. Hidrolik yük asansörleri 240 kilodan 4000 kiloya kadar ağırlık taşıma özelliğine sahiptir. Asansörün seyrin sessiz ve konforlu olmasından ötürü pek çok farklı yerde kolaylıkla kullanılabilir. Hidrolik yük asansörü, hidrolik üniteden var olan elektrik akımının yardımı ile pistona geçecek olan yağın pistonlarda hareketlendirilmesi ile çalışmaktadır. Şimdilerde asansörlerin tank yağ kapasitelerine ve pistonlarına göre farklı alternatiflerde piston tipleri bulunmaktadır.

Hidrolik Yük Asansörü Çalışma Prensibi

Hidrolik yük asansörleri 1/1 tahrikle direkt çalıştırılabileceği gibi isteğe bağlı olarak 2/1 tahrikle endirekt hat olarak da çalıştırılabilmektedir. Bu tarz asansörlerde elektriğin kesilmesi durumunda katların arasında kalma gibi bir durum söz konusu olmaz. Hidrolik yük asansörü kendini en yakın kata getirecek olan sistem ile özel olarak donatılmıştır. Yük asansörünün en büyük avantajlarının başında, oldukça düşük malzeme maliyetleri ve bakım ücretleri gelmektedir. Bununla beraber kullanılmış olduğu alanda çok daha etkin bir şekilde kullanılabilir bir alan ortaya koyulmuş olacaktır. Ayrıca hidrolik yük asansörlerinde makine dairesi yeri serbest bir şekilde seçilebilmektedir.

Binaya gelecek olan yükün taban kısma iletilmesi ve statik hesaplardaki kolaylıkla da yine hidrolik yük asansörü özellikleri içerisinde kendine yer bulmaktadır. Birçok işletme aynı anda çok ağır yükleri taşımak için ne tarz bir asansör seçmesi gerektiğini bilemezken, hidrolik yük asansörü onlara istediklerini tam anlamıyla vermeyi hedeflemektedir. Çünkü bu asansör türü ile oldukça fazla yükün aynı anda taşınması mümkün olmaktadır. Aşağı inişlerde masrafsız çalışma özelliğinin yanı sıra hassas kat ayarı ve otomatik seviyeleme ile asansörlerdeki en yüksek performans ile kullanım işlemi yerine getirilmiş olacaktır. Günümüzde pek çok farklı alanda kullanılmakta olan hidrolik yük asansörleri ile beraber geçmiş dönemlerden itibaren pek çok farklı bina ve alanda bu tarz asansörler rahatlıkla kullanılmaya devam etmektedir.

ankara asansör bakım firmaları, ankara asansör,asansör, asansör bakım firmaları,asansör bakımı,niğde asansör firmaları,hidrolik yük asansörü

ankara asansör bakım firmaları, ankara asansör,asansör, asansör bakım firmaları,asansör bakımı,niğde asansör firmaları,hidrolik yük asansörü

Hidrolik Asansör

Genel olarak asansör denildiği zaman insanların akıllarına öncelikli olarak hidrolik asansör modelleri gelmekte. Genel olarak hareket için gerekli. Asansörler yalnızca son dönemlerde değil, ortaya çıkmış olduğu ilk günden bu yana büyük bir istek ile kullanılmakta olan cihazlar arasındaki yerini almış durumda. Böyle olunca da insanlar bu konu ile alakalı araştırmalarını çok daha dikkatli bir şekilde yapmaya başladılar. Genel olarak asansör denildiği zaman insanların akıllarına öncelikli olarak hidrolik asansör modelleri gelmekte. Genel olarak hareket için gerekli olan mekanik enerjinin sıvılar aracılığı ile transfer edilmesi tekniğine hidrolik sistem adı verilmektedir. Dolayısıyla bu sistem ile çalışmakta olan asansörler de hidrolik asansör olarak adlandırılmaktadır. Bu sistem çok daha az enerji ve güç harcamakta olduğu için maliyet bakımından oldukça ekonomik ve az yer kaplamaktadır.

Hidrolik Asansör Kullanım Alanları

Hidrolik sistemler başta asansörler olmak üzere iş makineleri, krikolar, vinçler, robotlar ve hemen hemen tüm metal endüstrisi içerisinde güç transferi kolaylığından ötürü sıklıkla tercih edilmektedir. Yapılacak olan mekanik hareketler, hidrolik sistemlerin kullanılması ile beraber oldukça kolay bir şekilde elde edilebilmektedir. Hidrolik asansör gücü pompa aracılığı ile sağlayacaktır. Basınçlandırılmış olan hidrolik yapının pistonu tahrik etmesi ile hareket etmektedir. Genel olarak hidrolik asansörlerin inşa edilmesi adına EN 81-2 isimli bir standart bulunur. Var olan EN 81-2 asansör standardı asansörlerin emniyetli şekilde kurulması adına gerekli olan tanımlamayı yapmaktadır.

Var olan hidrolik sistemin özü, yüksek gücü tahrik unsuru ile iletmekte olan elektrik motorundan meydana gelir. Hidrolik asansör sisteminde sıklıkla kullanılmakta olan konfigürasyon ise motorun tankta bulunan hidrolik yağın içerisine tamamen daldırılmış olduğu konfigürasyon olarak bilinmektedir. Sistem de bu tarzda bir pompaya doğrudan bağlanmaktadır. Hidrolik asansör sistemlerinde sistemin ideal olarak boyutlandırılması ve motor seçimi ile ortaya çıkacak olan enerji, kabin hızının belirlenmesini sağlayacaktır. Bu tip asansörleri en çarpıcı özelliklerinin başında ise aşağı dikey hareketleri sırasında enerji kullanmaması gelmektedir. Bu tip asansörlerde aşağı hareket seyir hızı arttırılarak yukarı dikey hareket hızı azaltılır ve ekstra maliyete gerek duyulmadan ortalama seyir hızı kontrol edilebilmektedir. Var olan bu teknik ile beraber asansörün hızı gerek muhafaza ve kontrol edilir ve daha küçük asansör motorları kullanılabilir.

Bundan dolayı hidrolik asansör içerisinde yapılacak olan doğru motor seçimi ile beraber enerjide yaklaşık olarak %30 oranında tasarruf ile kullanılmasına olanak tanınmaktadır. Bu asansör çeşitleri uygulama alanlarının çeşitliliğine göre farklı modelleri bulunmaktadır. Bunlar hava asansörleri, hidrolik liftler, insan asansörleri, hidrolik araç asansörleri, platform asansörleri, küçük hidrolik asansörler, döner liftler ve palet asansörleridir. Bu tarz asansörler üretim tesisleri başta olmak üzere çok katlı binalar, depo, antrepo, otomobil onarım servisleri ve inşaat şantiyeleri gibi birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Birçok farklı avantajı olan bu asansör çeşidi günümüzde de oldukça sık bir şekilde kullanılmaya devam edilmektedir.

ankara asansör bakım firmaları, ankara asansör,asansör, asansör bakım firmaları,asansör bakımı,niğde asansör firmaları,hidrolik asansör

ankara asansör bakım firmaları, ankara asansör,asansör, asansör bakım firmaları,asansör bakımı,niğde asansör firmaları,hidrolik asansör

Ev Asansörü

Ev Asansörü

Pek çok kişi için asansör denildiği zaman öncelikli olarak akla gelen şeylerin başında, iş yerlerinde ve çeşitli kamu binalarında kullanıldığı gelmekte. Çünkü genel olarak bu tarz binalar yüksek katlı olmakta ve bundan dolayı da asansörlerin kullanımı ağırlıklı olarak bu alanlarda kullanılmaktaydı. Şimdilerde ise evlerde asansör kullanımı oldukça ciddi oranlarda artış göstermeye başladı. Öyle ki artık başta yeni yapılmakta olan evler olmak üzere pek çok farklı yerde ev asansörü kullanıldığını görmek mümkün. Ağırlıklı olarak ev asansörleri yaşlı ve engelli kişilerin bulunduğu yerlerde, hayat kalitesinin arttırılmasına olanak tanımaktadır. Bununla beraber pek çok yüksek katlı evde de katlar arasında geçişin kolay olması adına asansör kullanımı ciddi oranlarda artış göstermeye başlamış durumda.

Ev Asansörü Çeşitleri

Böyle olunca da artık ev asansörü konusunda çalışmalar yapmakta olan firmaların sayısında oldukça ciddi oranlarda artış kendini göstermeye başlamış oldu. Ağırlıklı olarak binalarda kullanılmasına alışkın olunan asansörler, günümüzde müstakil evlerin büyük bir kısmında da kendine yer bulmakta. Şimdilerde yapılacak olan araştırmalar sonrasında da görülebileceği üzere ev asansörleri pek çok farklı şekilde hazırlanmaktadır. Dolayısıyla evlerinde asansör kullanmak isteyenler, kendi isteklerini en iyi şekilde ortaya koymak adına araştırmalarını mümkün olduğu kadar başarılı olarak yapmalıdır. Böylece seçilecek olan ev asansörü tam olarak istenilenleri yapmak adına büyük bir özen ile hazırlanmış olacaktır.

Genel itibari ile ev asansörü konusunda araştırmalar yapmak isteyenlerin öncelikli olarak dikkat ettikleri şeylerin başında maliyet geliyor. Asansörlerin maliyetini model ve tasarım gibi birçok farklı faktör belirlemektedir. Asansör kapısının yapısı, kabin tasarımı, asansörün kurulacağı kat sayısı, motor sistemi, kontrol düğmelerindeki çalışma ve kullanma sistemi gibi faktörler; maliyetin değişmesine neden olmaktadır. Bundan dolayı da yapılacak olan araştırmalarda öncelikli olarak ne tarz bir asansör seçilmesi istendiğine net olarak karar verilmelidir. Bu konuda herhangi bir bilgisi olmayanlar, konusunda deneyimli olan kişiler ile iletişime geçtikleri takdirde akıllarında yer edecek olan soruların tamamını uzmanlardan alacaklar. Sonucunda da ev asansörleri her zaman istenildiği gibi yüksek performans ile çalışmaya başlamış olacaktır.

Hazırlanmakta olan ev asansörü çeşitleri kendi içlerinde iç cephe ve dış cephe olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Kullanım amacına göre farklılık göstermekte olan bu asansörler arasında olacak olan doğru seçim ile beraber başta yaşlı ve engelli bireyleri bulunan kişilerin evleri olmak üzere istenilen her yerde bu tarz asansörler kullanılabilecektir. Geniş fiyat ve tarz aralığı ile son dönemlerde pek çok farklı evde kendine yer bulmakta olan bu asansörler ile beraber artık yalnızca iş yerleri ya da kamu binalarında değil aynı zamanda evlerde de katlar arasında geçiş yapmak daha öncesinde olmadığı kadar kolay bir hale gelerek evlerin yaşam kalitesini yükseltmeyi başaracaktır.

ankara asansör bakım firmaları, ankara asansör,asansör, asansör bakım firmaları,asansör bakımı,niğde asansör firmaları,ev asansörü

ankara asansör bakım firmaları, ankara asansör,asansör, asansör bakım firmaları,asansör bakımı,niğde asansör firmaları,ev asansörü

Engelli Asansörü

Engelli Asansörü

Asansörler günümüzde kullanımı ciddi oranlarda artış göstermekte olan teknolojik yenilikler arasında kendine yer bulmakta. Böyle olunca da geçmiş dönemlerin aksine artık pek çok farklı isteği yerine getirmek adına asansörler hazırlanıyor ve insanların kullanımına sunuluyor. Böyle olunca da pek çok apartman ya da kuruluşta insan ve eşya taşınması adına asansör kullanımına ağırlık veriliyor. Engellilerin yaşamlarını çok daha iyi bir şekilde idame ettirebilmesi adına önemli olan şeylerin başında onların isteklerini yerine getirmek gelmektedir. Engelli asansörü de son dönemlerin hakkında en fazla konuşulan konuları arasında kendine yer bulmaya devam ediyor. Özellikle şimdilerde yasaların da ortaya koymuş olduğu teşvikler ile beraber engelli asansörü kullanımı geçmiş dönemlere nazaran ciddi oranlarda artış göstermeye başladı.

Engelli Asansörünün Önemi

Şimdilerde birçok farklı mekanda farklı çeşitlerdeki engelli asansörü çeşitleri incelenerek bunlar arasından seçimler kolaylıkla yapılabiliyor. Başta sosyal mekanlar olmak üzere özel mülkler, hastaneler, okullar ve bunlar gibi birçok farklı yerde engelli olan insanların yaşamlarının kolaylaştırılması adına oldukça büyük bir öneme sahiptir. Genel olarak engelli asansörleri binaların merdiven tiplerine ve fiziki yapılarına bağlı olarak değişimler göstermektedir. Dolayısıyla bu tarz asansörler seçilmeden önce gerekli olan araştırmaların dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Aksi durumda yapılacak olan seçim ne yazık ki istekleri karşılama bakımından ciddi oranda yetersiz olacaktır.

Birçok kişi için engelli asansörü denildiğinde öncelikli olarak akıllarına platform tip merdiven asansörleri gelmektedir. Bu tip asansörler gerek iç gerekse dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Platform tipteki asansör modelleri her türlü merdiven tipinde rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Sistem, merdiven boyunca döşenmiş ola rayların üzerinde ilerleyerek çalışmaktadır. Oldukça şık ve estetik bir tasarıma sahip olduğu için kullanımı esnasında binalarda görüntü kirliliğine neden olmayacaktır. Kullanım dışında platform kapalı duracağı için merdivenlerin üzerinde gereksiz yere yer işgal edimi gibi bir durum da söz konusu olmayacaktır. Koltuk tipi engelli asansörleri düz ve dönüşlü merdivenlerde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Bu asansör de gerek iç gerekse dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabiliyor olsa da tekerlekli sandalyeden asansör koltuğuna transfer işlemi olması gerektiği için daha çok konutlarda ve özel kuruluşlarda tercih edilebilmektedir.

Kullanılacak olan bu engelli asansörü içerisinde buton yerine joystick kullanılmaktadır. Böylece gerek tekerlekli sandalye kullananlar gerekse yürüme güçlüğü çekenler diledikleri gibi bu asansörü kullanabilmektedir. Dikey tipteki engelli asansör modeli ise kuyu işlemine gerek kalmadan iç ve dış mekanlarda rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Başta bina girişleri olmak üzere bina içlerinde yer alan kısa merdivenlerin yan taraflarında da isteğe bağlı olarak kullanılabilmektedir. Bu asansör başta olmak üzere her engelli asansöründe kullanıcıların güvenli bir şekilde istedikleri gibi ulaşımlarının sağlanması adına gerekli olan her türlü emniyet tedbiri özel olarak düşünüldüğü için asansörler akıllarda soru işaretleri oluşmadan kullanılabilmektedir.

ankara asansör bakım firmaları, ankara asansör,asansör, asansör bakım firmaları,asansör bakımı,niğde asansör firmaları,engelli asansörü

ankara asansör bakım firmaları, ankara asansör,asansör, asansör bakım firmaları,asansör bakımı,niğde asansör firmaları,engelli asansörü

En İyi Asansör Markaları

En İyi Asansör Markaları

Pek çok kişi artık gerek evleri gerekse iş yerleri için en iyi asansör markaları inceliyor ve bunlar arasından seçim yapmaya çalışıyorlar. Asansör kullanımı artık insanların vazgeçilmezleri haline gelmeye başladı. Çünkü gerek evlerde gerekse iş yerlerinde pek çok kişi yüksek katlı binalarda aşağı yukarı ya da yatay şekilde gitmek adına asansörlerin kullanımı oldukça yaygın bir hale gelmeye başlamış oldu. Öyle ki geçmiş dönemlerde ağırlıklı olarak yük taşınması adına kullanılmakta olan asansörler şimdilerde insanların sorun yaşanmadan taşınmasına da olanak tanımakta. Böyle olunca Fakat bu aşamada karşılarına ne yazık ki tam anlamıyla istediklerini veremeyecek tarzda firmalar çıkabiliyor.

Asansörde Marka Seçimi

Geçmiş dönemlere bakıldığı zaman en iyi asansör markaları konusunda insanlara hizmet vermekte olan firmalar belliydi. Böyle olunca da ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar fark etmez, tam olarak yüksek performanslar ile çalışmakta olan asansörlere sahip olmak pek çok kişi için hayal oluyordu. Günümüzde ise bu durumda oldukça etkili değişimler kendini göstermeye başlamış oldu. Pek çok asansör markası artık insanların istediklerini onlara en iyi şekilde vermek adına oldukça etkili çalışmalar yapmaya başlamış durumda. Bu durum her ne kadar avantajları getiriyor olsa da yanlış araştırmaların yapılması sonrasında ortaya farklı dezavantajlar da çıkabiliyor. Bu aşamada araştırmaların doğru şekilde yapılması oldukça büyük bir öneme sahip.

En İyi Asansör Markalarında Firma Seçiminin Önemi

Kaliteli ve en iyi asansör markalarına bakıldığı zaman öncelikli olarak görülen şeylerin başında, konusunda deneyimli bir kadroya sahip olmaları gelmekte. Böyle olunca insanların istekleri net olarak biliniyor ve tüm sonuçların başarılı bir şekilde ortaya koyulması adına gerekli olan çalışmaların tamamı eksiksiz bir şekilde yapılmış olacaktır. Özellikle son dönemlere bakıldığı zaman da görülebileceği üzere asansörler pek çok farklı modelde büyük bir özenle hazırlanmakta. Böyle olunca aralarından en iyi seçimin etkili şekilde yapılması pek çok kişi için oldukça kafa karıştırıcı olabiliyor. Halbuki en iyi asansör markaları sayesinde artık bu durum daha öncesinde olmadığı kadar kolay bir hale gelmiş oluyor.

Bilinen Marka Seçiminin Önemi

Asansörlerin başarılı bir şekilde kullanılabilmesi için öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken adımlardan bir tanesi asansörlerin doğru olarak seçilmesidir. Çünkü aksi durumda ne kadar istenmiş olursa olsun fark etmez, asansör fiyat performans bakımından kullanıcılarına istemiş olduklarını net olarak veremeyecektir. Alanında yeterli oranda deneyim sahibi olan markalar, asansörün yapılacağı yeri inceledikten sonra en iyi sonuçların elde edilmesi adına gerekli olan şeylerin neler olduğunu net bir şekilde ortaya koymayı başarmış olacaktır. En iyi asansör markaları arasından yapılacak olan seçimler ile beraber artık evler, iş yerleri ya da kamu binalarında insanların veya eşyaların güvenli bir şekilde istenilen katlara çıkartılması ve indirilmesi işlemi daha öncesinde olmadığı kadar kolay bir hale getirilmiş olacaktır.

ankara asansör bakım firmaları, ankara asansör,asansör, asansör bakım firmaları,asansör bakımı,niğde asansör firmaları,en iyi asansör markaları

ankara asansör bakım firmaları, ankara asansör,asansör, asansör bakım firmaları,asansör bakımı,niğde asansör firmaları,en iyi asansör markaları

Asansör Markaları

Asansör Markaları

Asansör kullanımı artık insanların vazgeçilmezleri arasında kendine yer bulmaya başladı. Geçmiş dönemlerde yalnızca iş yerlerinde ve büyük binalarda kullanılan asansörlerin yerini şimdilerde birbirinden farklı tarzlardaki asansörler almaya başladı. Böyle olunca da kullanılmakta olan asansörlerin çeşitleri de ciddi anlamda farklılaşmış oldu. Şimdilerde bu konu ile alakalı yapılacak olan en ufak bir araştırma sonrasında da görülebileceği üzere asansör markalarının sayısında oldukça ciddi oranlarda bir artış kendini göstermeye başladı. Bu artış ile beraber pek çok kişi de en iyi sonuçları nasıl elde edebileceklerini net olarak bilemez hale geldiler. Çünkü eskiden asansör markalarının sayısı ve çeşitleri sınırlıydı. Bundan dolayı da insanlar ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar fark etmez, bu asansörler ve markalar arasından seçimlerini yapıyorlardı.

Asansör Markalarında Firma Seçimi

Şimdilerde ise bu konuda oldukça etkili değişimler olmaya başladı. Bu değişimler ile beraber de pek çok kişi asansör markaları arasından seçimlerini nasıl yapmaları gerektiğini tam olarak bilemiyorlar. Bunun sonucunda da yapmış oldukları yanlış seçimler ile mağdur olmuş oluyorlar. Kötü durumlar ile karşılaşmak istemeyenlerin bu aşamada yapmaları gereken en önemli şeylerin başında ise konusunda deneyimli olan firmalar ile iletişime geçmek olmalı. Çünkü bu firmaların bünyesinde yer almakta olan çalışalar, asansörler konusunda sahip oldukları tecrübe ile beraber insanları isteklerini en iyi şekilde vermeyi hedeflemiş olacaklardır.

Asansör Markalarında Model Seçimi

Günümüzde artık asansör markaları her türlü ev, iş yeri ve kamu binası için mümkün olan en kullanışlı asansör modellerini insanlara sunmaktalar. Klasik tarzdaki asansör modellerinden sıkılan ve yenilik arayanlar, son dönemlerin gözde modelleri arasından seçimlerini yapabiliyorlar. Asansörler ile alakalı dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise seçilecek olan materyalin kalitesi. Pek çok kişi ve firma söz konusu asansörler olduğu zaman yalnızca görünüşe önem veriyorlar. Böyle olunca da ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar fark etmez, sağlıklı bir şekilde asansörleri çalışmıyor ve bir süre sonrasında arızalardan ötürü çeşitli sorunlar ile karşılaşılıyor.

Dolayısıyla artık asansör firmaları arasından seçim yaparken bu konunun üzerinde durmak ve firma ile bire bir görüşmelerde akıllarda yer edecek olan her türlü soruya etkili şekilde cevap almak oldukça büyük bir öneme sahip olmaktadır. İnsanların büyük bir kısmı asansör seçiminde kalitede çok fiyata önem veriyor olsa da bu son derece yanlıştır. Çünkü gerek insan gerekse yük taşımacılığı konusunda doğru asansörün seçilmesi oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bu önem ile beraber ise artık insanların büyük bir kısmı çok daha bilinçli ve seçimlerini daha öncesinde olmadığı kadar etkili bir şekilde yapabiliyor. Atılacak olan doğru adımlar ile beraber ise asansörlerin kullanımına hız kesmeden devam edilmiş oluyor.

ankara asansör bakım firmaları, ankara asansör,asansör, asansör bakım firmaları,asansör bakımı,niğde asansör firmaları,asansör markaları seçimi

ankara asansör bakım firmaları, ankara asansör,asansör, asansör bakım firmaları,asansör bakımı,niğde asansör firmaları,asansör markaları seçimi

 

Asansör Kapısı

Asansör Kapısı

Asansörler artık gerek evlerin gerekse iş yerlerinin vazgeçilmezleri arasındaki yerini almış durumda. Öyle ki pek çok farklı bölgede kullanılması adına onlarca farklı çeşitteki asansör tipleri çıkmaya başlamış oldu. Böyle olunca artık istenilen her yerde tam anlamıyla arzu edildiği tarzdaki asansörler kolay bir şekilde ilgili yere monte edilebiliyor. Şimdilerde çok fazla seçeneğin ortaya koyulması, bunların her birinin kaliteli ve istenilenleri tam anlamıyla verdiği anlamına gelmiyor. Yapılacak olan yanlış seçimlerin sonrasında ne yazık ki asansörden istenilen verimin alınması mümkün olmayacaktır. Bu tarz durumların önüne geçilmesi adına ise başta asansör kapısı olmak üzere gerekli olan tüm detayların üzerinde dikkatlice durulması ile beraber asansörlerin sorunsuzca kullanılması işlemine devam edilmiş olacaktır.

Günümüzde asansör kapısı ile alakalı yapılacak olan seçimlerde insanların çok dikkatli olmaları gerekmekte. Pek çok farklı marka artık insanların istekleri doğrultusunda asansör kapısı üretmekte. Bu üretim ve çeşitlilik ile beraber ise ortaya çıkan sonuçlar birçok kişinin seçimlerini doğru bir şekilde yapamamasına neden olabiliyor. Asansörler ile alakalı kapı modellerine bakıldığı zaman da görülebileceği üzere tam otomatik ya da elle açılıp kapanabilen kapılar arasından seçimler yapılabilmektedir. Bundan dolayı öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken şeylerin başında ne tarz bir kapının seçilmesi gerektiğine dikkatli bir şekilde karar verilmesi gerekmektedir.

Özellikle son dönemlere bakıldığı zaman insanların büyük bir kısmının asansör kapısı konusundaki seçimi tam otomatik kapılardan yana yapılmakta. Bu kapıların en önemli özelliklerinin başında kullanımlarının oldukça kolay olması gelmekte. Böyle olunca her zaman istenildiği gibi profesyonel anlamda kullanım işlemleri sorunsuzca gerçekleştirilmiş olacaktır. Klasik tarzdaki asansör kapılarına bakıldığı zaman öncelikli olarak görülen şeylerin başında metal ve pürüzsüz yüzeyleri gelmekte. Ciddi anlamda kullanışlı olan bu kapılar ile beraber pek çok farklı yerde asansörler oldukça rahat bir şekilde kullanılabiliyor. Bunların yanı sıra özellikle de son dönemlere bakıldığı zaman farklı tarzlardaki asansör kapılarını da görmek mümkün. Bu tarz özel tasarım kapılar hazır olarak satın alınabileceği gibi isteğe bağlı olarak farklı tarzlarda da asansör kapıları tasarlanabilmektedir.

Asansör Kapısı Seçimleri

Birbirinden farklı tarzda hazırlanmakta olan asansör kapısı seçimleri sayesinde artık gerek evlerde gerekse iş yerlerinde asansörler klasik tarzdaki görünümlerinden çok farklı ve estetik bir görüntüye erişmiş olabiliyor. Şimdilerde özel tarzda hazırlanmakta olan asansör modellerine bakıldığı zaman da görülebileceği gibi gerek ahşap görünümlü gerekse farklı renklerin üzerine desenlerin işlenmiş olduğu asansör kapıları sayesinde bilindik tarzdaki asansörler yerini bu tarz asansörlere bırakmaya başladı. Üstelik eskiden hazırlanmakta olan tarzdaki asansör kapılarının yerine bu tarzdaki asansör kapılarının tercih edilmesi son derece revaçta. Hazırlanmakta olan bu kapılar ile beraber asansörlerin kullanıldığı yerlerdeki görünüm daha öncesinde olmadığı kadar güzel bir hale gelmiş olacak.

ankara asansör bakım firmaları, ankara asansör,asansör, asansör bakım firmaları,asansör bakımı,niğde asansör firmaları,asansör kapısı

ankara asansör bakım firmaları, ankara asansör,asansör, asansör bakım firmaları,asansör bakımı,niğde asansör firmaları,asansör kapısı

Asansör Kabini

Asansör Kabini Hakkında

Geçmiş dönemlerde asansör kabini  seçenekleri son derece azdı. İnsanların ya da yüklerin bir yerden yukarıya, aşağıya ya da yan taraflara taşınması işlemi için kullanılmakta olan asansörler, günümüzde oldukça farklı şekillerde ortaya koyulmakta olup çeşitli kullanım alanlarına sahiptir.Bundan dolayı da ne kadar istenmiş olursa olsun fark etmez, arzu edildiği tarzdaki asansörler ve kabinler, arasından seçimler tam olarak yapılamıyordu. Şimdilerde ise bu konuda aynı asansör çeşitlerinde olduğu gibi oldukça etkili değişimler kendini göstermeye başladı.

Asansör Kabini Çeşitleri

Böyle olunca da gerek asansör gerekse asansör kabinleriyle  alakalı çalışmalar oldukça dikkatli bir şekilde artış göstermeye başladı. Genel olarak tercih edilecek asansör kabini, kullanılmak istenilen asansörün tipine bağlı şekilde birbirinden farklı tasarım ve teknik özelliklere sahip olmaktadır. Dolayısıyla asansör kabinlerinin arasından seçim yapılmadan önce ne tarz bir asansöre sahip olunduğuna bakılmalı ve buna göre de seçimler etkili bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Aksi durumda seçilecek olan kabin asansöre uygun olmayacak, kötü sonuçlar meydana gelecektir.

Asansör Kabinlerinde Kalitenin Önemi

Seçilecek olan asansör kabini klasik tarzda veya  özel olarak imal edilebilmektedir. Bu aşamada önemli olan şeylerin başında kaliteli ve kullanışlı bir tarzdaki asansör kabinini seçmek gelmektedir. Günümüzde yapılacak olan araştırma sonrasında da görülebileceği üzere oldukça farklı tarzlarda asansör kabinleri üretilmektedir. Kalitesiz materyallerden üretilmiş olacak asansör kabini hem görsel açıdan insanlara istediklerini vermeyecek hem de bir süre sonrasında kullanılamaz hale gelecek ve tekrardan asansör kabini siparişinin verilmesi gerekecektir. Bu tarz kötü durumların olmasının engellenmesi adına dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerin başında, konusunda deneyimli olan kişiler ile iletişime geçmek geliyor.

Asansör Kabinlerinin Seçimi

Bu kişiler asansör kabinleri konusunda sahip oldukları deneyimi oldukça etkili şekilde kullanacak ve  ortaya şık ve bir o kadar da kullanışlı bir asansör kabini çıkmış olacaktır. Son dönemlerdeki değişimleri etkili bir şekilde kullanmayı hedefleyen üreticiler, bundan dolayı birbirinden farklı şekillerde asansör kabinleri üretmeye devam etmekte. Bu üretim işleminde önemli olan şey kullanışlı olması. Taşıma kapasitesi de üzerinde durulması gereken konuların içerisinde kendine yer buluyor.

ankara asansör bakım firmaları, ankara asansör,asansör, asansör bakım firmaları,asansör bakımı,niğde asansör firmaları,asansör kabinleri

ankara asansör bakım firmaları, ankara asansör,asansör, asansör bakım firmaları,asansör bakımı,niğde asansör firmaları,asansör kabinleri

Son Yazılar